Header Image

Väikekandle õpituba

Ilmselt paarituhande aastase ajalooga väikekannel on oma kauni ja selge, kuid tagasihoidliku kõlaga võitnud kaasaegsetegi muusikaarmastajate ning -harrastajate südamed. Heade pillimeistrite käte ja juhendamise läbi valmib igal aastal arvukalt väga erilisi pille.

Mõned neist leiavad tee ka Seto Folgile, kus festivali viimase päeva hommikul saab end mõnusasti sisse seada Seto Talumuuseumi rehetuppa, et üheskoos kandlekeeltest kaunid kolmkõlad ja ilusad viisijupid välja võluda. Tõotab tulla vaikne ja rahulik, kuid häid elamusi ja õpivõimalusi pakkuv pühapäevahommik.

Õpitoa viib läbi Värska muusikakooli klaveri-, väikekandle- ja solfedžoõpetaja ning kohaliku väikekannelde ansambli juhendaja Meeli Härmson. Õpituba on mõeldud eeskätt lastele, seejuures kell 11:00 alustav rühm pigem väiksematele ja 11:30 alustav rühm mõnevõrra suurematele.

Kuna õpituba eeldab kaasamängimist, siis on õpitoas kohtade arv piiratud ning osalemine toimub etteregistreerimise alusel. Õpituppa registreeruda saab lastealal. Koha kindlustamiseks võib Seto Folgile ja õpituppa tulla oma pilliga.

Pühapäev, 18. juuni 11:00 ja 11:30 Rehealune

18.06

11:00

(30′)

Rehealune