Header Image

Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

On öeldud, et Maarja muusika on rahulik, kuid mitte laisa puhkeseisundi mõttes. Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass, kes on igal hetkel valmis hüppama. “See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati “praegu” ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.” Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla viiulite, hääle ja elektroonika abil.

Hendrik Kaljujärv on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides – loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja tähelepanu äratanud kooslusega Cubus Larvik. Tema tööde läbiv tunnus on intensiivne ja sügav seisunditaotlus ja hoolikalt viimistletud töö erinevate meediumite ja vahenditega. Peale tehnilise täpsuse on ta võimeline tunnetama erinevate formaatide toimemehhanisme, jäädes truuks enda esteetilistele ja ideelistele valikutele.

2016. aasta suvel alguse saanud koostöös kohtuvad Maarja akustiline luubimaailm Hendriku elektrooniliste helidega, nihutatakse ja laiendatakse heliruume. Kuulda saab nii Maarja uue albumi materjali veidi teise nurga alt, kui ka mõningaid päris uusi lugusid.

Pilet 10 €, festivali passi või päevapiletiga 5 €

 

17.06

19:00

(1h)

Treski Küün