Header Image

Piret Päär ja Toomas Valk

Piret on lugusid jutustanud ja sellealast tegevust eest vedanud juba üle kahekümne viie aasta. Tema juhtida on Rahvakultuuri Keskuse Jutukool ja lugude jutustamise festival Jutupühad. Hetkel on aga loomisel omamoodi jutumaja Viljandimaale.

Ise lausub ta lugude ja jutustamise kohta nõnda: “Mulle meeldib lugusid kuulata. Otsin neid nii silmade, kõrvade kui südamega. Kaua ilma hea loota vastu ei pea. Hea lugu tahab aga kohe edasi pajatamist…”

Piret kogub lugusid nagu mesilane nektarit ja need jäävad talle külge nagu mesilasele õietolm. Ühtaegu ta kogub, teisalt aga tolmendab sõnu. Salapaigas tema enda sees valmib jutumesi, millest ta ise elab ja hingab, aga seda jagub ka tema kuulajatele.

Seto Folgil pakub Piret Pääri juttudele muusikalisi vahepalu kohalik tunnustatud karmoška- ja libliklõõtsamängja, viiekordselt Seto Kuningriigi parimaks pillimeheks tunnistatud Toomas Valk. Lugusid on Toomasel palju, nii Setomaalt kui mujalt, kuid jutuõhtul valib ta välja need, mis just sellel hetkel nii pilli- kui ka kuulajate hingekeeled kõige mõnusamini võnkuma panevad. Ikka selleks, et rehetoas ilmnev võlumaailm veelgi võluvamaks saaks.

17/06

18:00

(1h)