Header Image

Filmiprogramm

Kinoelamus ehtsas jurtas

Seto Folgil saab nautida soome-ugri filmitegijate käe all valminud lühi- ja dokumentaalfilme ja seda täiesti eksklusiivses linastuspaigas, spetsiaalselt festivali jaoks püstitatavas jurtas!  Filmiprogrammi filmid pärinevad eelmiste aastate soome-ugri filmifestivalide (FUFF) valikust. Programmis on lühifilmid Ungarist, Soomest, Venemaalt ja Eestist. Teemadering on lai – on armastuslugusid, ellujäämislugusid, igapäevatragöödiat ning pilguheite pärimuskultuuri. Igat filmi näidatakse festivali jooksul 2 korda. NB! Jurtasse mahub korraga vaid 16 inimest!

FUFF on lühifilmifestival, mille eesmärk on tekitada huvi soome-ugri mängu- ja eksperimentaalfilmide vastu ning mille autorid on soome-ugri filmitegijad või mis käsitlevad soome-ugri teemasid. Festivalile on teretulnud filmid kogu maailmast. Festivalil linastub ligikaudu 50 filmi. Lisaks filmiprogrammile toimuvad festivali raames ümarlauad, õpitoad, kontserdid ja näitused. Festivalil on ainult üks võistlusprogramm – soome-ugri omariikluseta hõimurahvaste filmiprogramm.  FUFF 2018 toimub Sänna Kultuurimõisas 4.-7. juulil.

Soome-ugri filmid

Reedel 29.06, kell 21:00, Filmijurtas
Laupäeval 30.06, kell 16:00, Filmijurtas

“Lihavõtted”/ “Pascha” 

17 min
Režissöör Anna Baženova

Filmi peategelane on Petserimaa seto seltsi esinaine Helju Majak. Film jälgib ettevalmistusi õigeusu tähtsaimaks pühaks – lihavõteteks. Külastatakse vana seto surnuaeda, valmistatakse traditsioonilisi piduroogasid ning võetakse vastu külalisi.

Filmil on venekeelsed subtiitrid.

“Seto suursõle loomine” 

15 min
Režissöör Evar Riitsaar

Traditsioonilise seto sõle valmistaja Evar Riitsaar tutvustab oma loomeprotsessi. Poeetiline dokumentaalfilm vaatleb sõle valmistamise kõiki etappe, alates hõbeda sulatamisest kuni mustrite graveerimiseni. 

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Nääriennustus” 

13 min
Režissöörid Maria Filatova, Yulia Potakhina

Näärid on rõõmus aeg täis laule, pidustusi ja tuleviku ennustamist. See on aeg, mil avaneb uks teise ilma, kust näha ette tulevikku. Mis küsimustele noored tüdrukud vastuseid otsivad?

Filmil on venekeelsed subtiitrid.

“Ühine tee” 

19 min
Režissöör Ivan Gerasimov

See on lugu suurest mari perekonnast Kitnyas.

Filmil on venekeelsed subtiitrid.

“Kushal” 

9 min
Režissöör Ljudmila Babikova

Kushal on traditsiooniline õnnetoov vöö. See kaitseb omanikku kurjade vaimude eest ja päästab teelt eksinuid. Film näitab, kuidas kushali meistrid annavad järgmisele põlvele oma oskusi edasi.

Filmil on venekeelsed subtiitrid.

Ungari lühifilmid

Reedel 29.06, kell 19:00, Filmijurtas
Laupäeval 30.06, kell 13:00, Filmijurtas

“Väljapääs”/ “Kiut” 

18 min
Režissöör Anikó Steinmetz

Noor ungari tööline proovib UK-s õnne, et oma peret võlgadest päästa, kuid satub silmitsi samasuguse lootusetusega kui kodus. 

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Kaunis figuur” / “Szép alak”

15 min
Režissöör Hajni Kis

Keskkooli koristajatädi armub koolitüdrukusse.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Laula” / “Mindenki”

25 min
Režissöör Kristóf Deák

“Laula” on lapsepõlvedraama rohke muusikaga, mille tegevus toimub Budapestis. Tõsielust inspireeritud lugu räägib auhinnatud koolikoorist ja uuest tüdrukust klassis, kes avastab kogemata koori kuulsuse taga peituva inetu saladuse.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Uurimine” / “Vizsgálat”

15 min
Režissöör Tamás Fekete

Kooliarst näeb, kuidas klassikaaslased tema poega kiusavad.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Side”/“Kötött pálya”

20 min
Režissöör Bernadette Mayer

Anna on tavaline kuueteistaastane neiu, kes ei paista oma emaga läbi saavat. Ta on kärsitu, eemalehoidev ja armunud. Ühel päeval aga miski muutub.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

Soome lühifilmid

Reedel 29.06, kell 00:00, Filmijurtas
Laupäeval, 30.06, kell 21:00, Filmijurtas

Filmiseanss on alla 14-aastastele keelatud!

 “Klaaspärl” / “Glaspärlan”

15 min
Režissöör Tommi Seitajoki

12-aastane poiss tuhnib äärelinna prügikastides. Ta otsib midagi, mille eest preemiat saada.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Ühendus puudub”/ “Ei yhteyttä”

16 min
Režissöör Risto-Pekka Blom

Isiklik tragöödia võib inimese iseenda käest päästa. Matti elab topeltelu, suutmata võtta vastutust oma tegude eest ja nende mõju eest oma lähedastele.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Kuradi jänesed” / “Saatanan kanit”

16 min
Režissöör Teemu Niukkanen

Raimo on keskealine soome mees, kes elab oma naisega mugavat keskklassi elu Helsingi äärelinnas. Mull, milles ta elab, puruneb, kui saatanakummardajate kultus kõrvalmajja kolib. Kultuseliider Maki on väga kena ja mõistev inimene. Ta otsib alati uusi sõpru ning mõistmata, et Raimo temaga tegemist teha ei soovi, kutsub Raimo seinatennist mängima. Makiga mängimist vältides satub Raimo ohtlike valede keerisesse.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

Film on alla 14-aastastele keelatud!

“Dijoni lugu” / “Dijon-juttu”

10 min
Režissöör Mikko Myllylahti

Neli soome hipsterit sattuvad Berliinis kahtlasesse baari. Kaarlo proovib tüdrukutele muljet avaldada looga sellest, mis juhtus tema vaikse sõbra Toniga ühes teises baaris Prantsusmaal, Dijonis.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Õnnetoov ristikhein”/ “Neliapila”

20 min
Režissöör Juha Lankinen

Make (Romeo Lahti) on 11, aga tahab olla juba teismeline või, veel parem, täiskasvanu – ainult mitte laps. Selle asemel peab ta oma väikese venna Konsta (Matias Lindfors) järele vaatama, kelle ainus huvi on leida neljaleheline ristikhein.

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

“Portaal”/“Wurmloch”

12 min
Režissöör : Turun Anikistit (kollektiiv)

Viin 1914. Otto leiab portaali teise dimentsiooni. See rikub nii tema vaimse tervise kui ka suhte Emmaga. Nad mõlemad satuvad abi otsima Freudi diivanile

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.

Lönnroots – “Seto”

Laupäeval 30.06, kell 15:00, Filmijurtas

maailma esilinastus!

Lönnroots – “Seto”

45 min

Režissöörid: Juho Hannikainen, Jaani Leinonen, Jonne Putkonen

Laupäeval esilinastub 2015. aasta suvel vändatud lustakas roadmovie sugemetega dokumentaalfilm soome bändi Lönnrootsi suvest Setomaal. Lönnrootsi mehed püüavad süüvida mõne nädala jooksul seto kultuuri ja omandada seto keele, eesmärgiks ülesastumine Ostrova festivali suurel laval enda kirjutatud setokeelse lauluga. Kuidas see neil õnnestub, näed juba filmist!

Filmil on ingliskeelsed subtiitrid.