Header Image

Lasteprogramm

Seto Folgi lasteprogramm täieneb pidevalt!

Kuna Seto Folk on pere- ja lastesõbralik festival, on folgipeo pisimatele külalistele kavandatud omaette programm: saab meisterdada, joonistada ja näputööd teha, proovida oma sõrmeosavust erinevatel pillidel, laulda ja tantsida ning end lasteala vahvasse mängumelusse unustada. Ent on ka võimalus end ajaloohõngulistes muuseumiruumides rahulikult sisse seada ning lasta end kaasa haarata heade jutumeistrite kõnel ja oskajate pillimängul.

Lisaks on ka Seto Folgi matkaprogrammi kavandatud põnevaid retki nii pisikestele kui ka pisut suurematele avastushuvilistele.

Lasteprogrammis on avastama ning kaasa lööma oodatud kõik, kelles on piisavalt lapsemeelsust. Lasteprogramm vältab reedest pühapäevani läbi terve folgipeo.

Lasteala

Seto Folgi lastealal saab mängida ja mürgeldada, joonistada ja meisterdada

Ka sel aastal on Seto Folgil hubane, kuid avar lasteala, mis seatakse sisse Seto Talumuuseumi mänguväljaku vahetusse ümbrusse. Turvaliselt piiratud alal ootavad lapsi haaravad toimetused, põnevad mänguasjad, joonistusvahendid, raamatud ning vaibad mõnusaks äraolemiseks. Saab ringi kapata kiikhobusega ning igal täistunnil toovad lastealale rohkesti rõõmu laulud, mängud, jutud, pillimäng või tantsud.

Kõige-kõige pisematele folgikülalistele ja nende vanematele avatakse tarvilikuks päevapuhkuseks ja toitumiseks taaskord tudula.

Soovi korral võivad lapsed lastealale vanemadki kaasa võtta, kui nood ilusti lapsemeelselt käituda mõistavad. Oma silmateradel saab vanem pilku peal hoida ka lasteala läheduses õpitubadest osa saades või kontserte nautides. Meelepäraseimatele kontsertidele, retkedele, muruülikooli aruteludele ja õpitubadele minekuks pakume lastevanematele tasustatud lastehoiu võimalust lastealal*.

Seto Folgil on lastel ja lastega hea olla ning lasteala muudab olemise veelgi mõnusamaks!

NB! Laste turvalisuse tagamiseks on laste arv ühe hoidja kohta piiratud, mistõttu ei pruugi tasuline lastehoid olla alati garanteeritud! Lapsevanem jätab oma lapse hoidjale hoida omal vastutusel!

Lõunatudula

Ooda’, ooda’, unõkõnõ,
anna’ aigu, haigukõnõ!
Lasõ ma kua unõkoti,
las ma tii unõteki,
sõs vii ma unõ vesile,
lasõ unõ lainillõ.
/Kriisa Kati, Ugarevka k. 1886

Kuna Seto Folk on loodud terve pere rõõmuks, siis loomulikult on pööratud tähelepanu ka kõige pisemate külaliste ning nende vanemate heaolule. Sestap seatakse taaskord lasteala lähedusse, Seto Talumuuseumi Tsäimaja hubasesse katusekambrisse, sisse lõunatudula.

Paik on mõeldud neile, kes vajavad päeva jooksul kord või paar väikest kosutavat uinakut, et siis värske ja puhanuna folgiplatsil edasi lustida. Selleks on paika sätitud madratsid, padjad-pleedid ning isegi kiiged ja hällid väsinud vaprate piduliste unele kiigutamiseks. See on ka hea koht imetamiseks või joogisegude valmis segamiseks.

Lõunatudula asub siseruumides, et hoolimata ilmast või folgimöllust oleks seal kuiv ja soe ning vaikne ja rahulik olla.  Tudula on avatud laupäeval, 30. juunil 12:00-17:00.

IMG_2888