Lasteprogramm

Ka sel aastal on Seto Folgil sisse seatud hubane, kuid avar lasteala. Turvalisel alal ootavad lapsi haaravad toimetused, põnevad mänguasjad, joonistusvahendid, raamatud ning vaibad mõnusaks äraolemiseks. Mõlemal festivalipäeval toovad lastealale rohkesti rõõmu laulud, mängud, meisterdamised, jutud, pillimäng ja tantsud. Kõige-kõige pisematele folgikülalistele ja nende vanematele avatakse tarvilikuks päevapuhkuseks ja toitumiseks taaskord tudula. Lisaks lastealal toimuvale on meie noorematele külastajatele mõeldud ka Seto Folgi matka- ja õpitubade programmis. Kutsume teid avastama tervet festivaliprogrammi!

LÕUNATUDULA

 

Ooda’, ooda’, unõkõnõ,
anna’ aigu, haigukõnõ!
Lasõ ma kua unõkoti,
las ma tii unõteki,
sõs vii ma unõ vesile,
lasõ unõ lainillõ.
/Kriisa Kati, Ugarevka k. 1886

Kuna Seto Folk on loodud terve pere rõõmuks, siis loomulikult on pööratud tähelepanu ka kõige pisemate külaliste ning nende vanemate heaolule. Sestap seatakse taaskord lasteala lähedusse, Värska Talumuuseumi Tsäimaja hubasesse katusekambrisse, sisse lõunatudula.

Paik on mõeldud neile, kes vajavad päeva jooksul kord või paar väikest kosutavat uinakut, et siis värske ja puhanuna folgiplatsil edasi lustida.  See on ka hea koht imetamiseks või joogisegude valmis segamiseks.

Lõunatudula asub siseruumides ja hoolimata ilmast või folgimöllust on seal kuiv, soe, vaikne ja rahulik olemine.  Tudula on avatud laupäeval, 2. juulil 10:00-17:00.

IMG_2888
IMG_5959