Lasteprogramm

Ka sel aastal on Seto Folgil sisse seatud hubane, kuid avar lasteala. Turvaliselt piiratud alal ootavad lapsi haaravad toimetused, põnevad mänguasjad, joonistusvahendid, raamatud ning vaibad mõnusaks äraolemiseks. Saab ringi kapata kiikhobusega ning mõlemal festivalipäeval toovad lastealale rohkesti rõõmu laulud, mängud, jutud, pillimäng ja tantsud.

Kõige-kõige pisematele folgikülalistele ja nende vanematele avatakse tarvilikuks päevapuhkuseks ja toitumiseks taaskord tudula. Lisaks lastealal toimuvale on meie noorematele külastajatele mõeldud ka Seto Folgi matka- ja õpitubade programmis. Kutsume teid avastama tervet festivaliprogrammi!

LÕUNATUDULA

Ooda’, ooda’, unõkõnõ,
anna’ aigu, haigukõnõ!
Lasõ ma kua unõkoti,
las ma tii unõteki,
sõs vii ma unõ vesile,
lasõ unõ lainillõ.
/Kriisa Kati, Ugarevka k. 1886

Kuna Seto Folk on loodud terve pere rõõmuks, siis loomulikult on pööratud tähelepanu ka kõige pisemate külaliste ning nende vanemate heaolule. Sestap seatakse taaskord lasteala lähedusse, Seto Talumuuseumi Tsäimaja hubasesse katusekambrisse, sisse lõunatudula.

Paik on mõeldud neile, kes vajavad päeva jooksul kord või paar väikest kosutavat uinakut, et siis värske ja puhanuna folgiplatsil edasi lustida. Selleks on paika sätitud madratsid, padjad-pleedid ning isegi kiiged ja hällid väsinud vaprate piduliste unele kiigutamiseks. See on ka hea koht imetamiseks või joogisegude valmis segamiseks.

Lõunatudula asub siseruumides, et hoolimata ilmast või folgimöllust oleks seal kuiv ja soe ning vaikne ja rahulik olla.  Tudula on avatud laupäeval, 29. juunil 12:00-17:00.

IMG_2888