Filmiprogramm

Seto Folgil saab nautida lühi- ja dokumentaalfilme Soome-Ugri Filmifestivali (FUFF) varasemate aastate filmivalikust. Teemadering on lai – on armastuslugusid, ellujäämislugusid, igapäevatragöödiat ning pilguheite pärimuskultuuri. 

FUFF on lühifilmifestival, mille eesmärk on tekitada huvi soome-ugri mängu- ja eksperimentaalfilmide vastu ning mille autorid on soome-ugri filmitegijad või mis käsitlevad soome-ugri teemasid. Lisaks filmiprogrammile toimuvad festivali raames ümarlauad, õpitoad, kontserdid ja näitused. Festivalil on ainult üks võistlusprogramm – soome-ugri omariikluseta hõimurahvaste filmiprogramm.  

2019. aasta Soome-Ugri Filmifestival toimub 3.-6. juuli Sänna Kultuurimõisas.

Laupäeval, kell 15

Värska Talumuuseumis

SOOME DOKUMENTAALFILM “MÄLESTUSED IDAST”

Rež. Niklas Kullstrüm, Martti Kaartinen – 1 tund 26 minutit

„Mälestused idast“ on teekonnafilm Mongooliast ning Jaapanist, mis kombineerib mineviku ja oleviku ühte visuaalselt rabavasse rännakusse täis seiklust, maadeavastust, surma ja armastust, vandenõusid ja riikide langust. See on ka lugu Soome lingvistist ja diplomaadist G.J. Ramstedtist ja tema rännakutest vanasse maailma, kus elavad 19. sajandist pärit uskumised ning traditsioonid. Ramstedt oli tunnistajaks sündmustele, mis muutsid ajalugu ning tuletab meelde põhjuseid, miks me siin üldse oleme.

 

Laupäeval, kell 20

Värska Talumuuseumis

UNGARI LÜHIFILMID

 

“JUHEIDA”

Rež. Anna Korom / Ungari  – 5min.

Lugu Eedenist pärit mehest ja naisest ning taaskohtumisest maal.

 

“FLAMINGO, FRANCISKA UNENÄGU” 

Rež. Alina Vincze/Ungari – 12min.
Film Franciska-nimelise tüdruku unenäolisest rännakust erinevates kohtades, kus teda juhatab alati kohalolev ning sündmusi mõjutav poiss.

 

“MAINE RAHVAS”

Rež. Ádám Freund/Ungari  – 27min.

Film 12-aastasest Ábelist, kelle vanemad elavad kahes täiesti erinevas maailmades ja tema raskustest otsustamisel kumba neist kuulub tema.

 

“VEEVALAJA AJASTU”  

Rež. Fanni Szilagyi/Ungari – 20min.
Magdi ei taha vastutada ei kellegi ega millegi, isegi mitte lemmiklooma ega kodulille eest. Pere loomine või kellegi eest hoolitsemine pole tema jaoks mõeldavad. Kuid saatus toob tema ellu pöörde, kui parim sõber kutsub teda keset ööd sõitma Transilvaaniasse.

“NÄHTAMATULT” 

Rež. Áron Szentpéteri/Ungari – 32min.

Film kahe inimese kohtumisest nähtamatu näituse pimeduses, kus nad kord lähenevad kord eemalduvad üksteisest üle nähtamatute piiride, mis eksisteerivad vaid inimeste vahel ja sees.

Laupäeval, kell 18

Värska Talumuuseumis

SOOME-UGRI LÜHIFILMID JA LÜHIFILMID SETO TRADITSIOONILISEST TOIDUST

“LAINED”

Rež. Sami Ala – 2min.
On raske tõusta ning laineharjal sõita. See on visuaalne metafoor elule, alateadvusele, surmale ning teadvusele.

“OHTLIKUD TIKUD”

Permi Krai õpilasfilm – 2min.

“ILMATAR”

Rež. A.Anokhina, M. Shepilov /Venemaa – 5min.

Film „Ilmatar“ on inspireeritud Karjala-Soome eepose „Kalevala“ runost ning näitab Ilmatari (õhu tütre) sündi ning teda ümbritseva maailma ja universumi teket. Ilmatar astub tühjusest esile luues enda ümber kaosest vaevatud maailma. Kalad ja linnud sünnivad, võitlevad, jahivad. Nendevahelisest konfliktist sünnib torm. Ilmatar peab tooma maailmasse harmoonia ning viima universumi loomise lõpule.

“JÄRV”

Rež. Daria Blokhina – 29min
Filippovid on keskealine abielupaar, kes elab Põhja-Venemaa kaunil kuid karmil loodusmaastikul. Nende tsivilisatsioonist kauget elu saadab kaamera, mis jäädvustab nende rutiinset igapäevaelu. Järv on nende elu kese, olles nende toitjana andja kuid ka võtja. Järvel elu kaotanud armastatud poeg elab edasi piltides ja vanemate lühikestes leina täis vestlustes.

“TÜDRUK KALAKAELAKEEGA”

Rež. Egil Pedersen – Norra/Saami – 13min.
Kinnisidee varalahkunud isast viib noore tüdruku kujutluspiltide maailma tema riietest, välimusest, käitumisest ja tegudest. Ent juhuslik kohtumine muudab tütre armastust oma isa vastu.

SETO SÜÜK

Rež. Irina Orekhova/Edina Csüllög – 20 minutit.

Neli lühifilmi traditsioonilisest seto toidust ja selle valmistamisest.

Seto keeles ja setokeelsete subtiitritega.

 

programm call - age of aquarious

``Veevalaja ajastu``

the-lake-1. program

``Järv``