Header Image

Matkaprogramm

AVASTA SETOMAA LOODUS

Seto Folgi elamuslik matkaprogramm kutsub osa saama Setomaa metsade imedest ja rikkustest. Üheskoos avastame Värska loodust ja maastikku nii rohujuure, pöialpoisi kui puude kõrguse vägilase uudishimuliku pilguga.

Ükskõik, kas oled tegus seikleja, rahulik kulgeja või teadmistejanuline matkasell – kindlasti leiad folgil omale sobiva viisi metsaga jutule saamiseks.

Matkal saad osaleda nii päeval kui öösel. Saad tunnetada järvehelisid, liuelda või kulgeda järvel või siis võtta ette kultuuriloolise matka Setomaa ajaloolistes paikades. Matku leidub erineva metsatundmise võimekusega folgilistele. Suuremad seikluseotsijad saavad näiteks otsida orienteerumise kontrollpunkte KP-sid, kõige pisemad folgilised saavad aga teada mismoodi lõhnab mets ja milline elu kihab sambla all.

Rattalaenutus

Avasta Värska kanti

Peo ajal on Värskas liiklemiseks võimalus kasutada ka rattaid. Autost ning jalutuskäigust kiirem vahend aitab vajadusel näiteks käia Värskas (mis asub u 2 km kaugusel peopaigast) või avastada Värska kandi kaugemaid looduskauneid piirkondi. Rattarendi hind: 1 eur/tund. Rohkem infot Matkatelgist.