ESKO JÄRVELÄ EPIC MALE BAND (FIN)

LAUPÄEV, 29. JUUNI

KELL 22, PEALAVA

Esko Järvelä Epic Male Band on Helsingist pärit folkrokkbänd, mida veab eest viiuldaja ja helilooja Esko Järvela, kes oma ootamatult unikaalse viiuldamisstiiliga on purustanud inimeste stereotüüpse ettekujutuse traditsioonilisest folk-viiuldamisest.

Bändi koosseisus on lisaks Eskole mitmekülgselt terav kitarriduo Anssi Salminen ja Jani Kivelä, delikaatseid bassigruuve loov Juho Kivivuori ning kogu kupatust hoiab koos Janne Mathlin oma särava trummitööga.

Skandinaavia ja trans-Atlandi folgi, Tango Nuevo, Ameerika kantri ning vaba džässi mõjutuste ja Esko kompositsioonide koosmõjul sündinud loomingut on raske kirjeldada vaid mõne sõnaga. Meedias on neid võrreldud Jethro Tulli, Fairport Conventioni, Afro Celt Sound Systemi, Jean-Luc Ponty, Bon Jovi, Jimi Hendrixi, Lau ja Led Zeppeliniga. Bänd ise nimetab oma muusikat progressiivseks hard folgiks.

Bändil on ilmunud kaks albumit (2013. ja 2015. aastal), mis mõlemad on jõudnud maailmamuusika Euroopa edetabeli (World Music Chart Europe) kõrgetele kohtadele ning pälvinud kiitvaid arvustusi rahvusvahelise muusikameedia poolt.

Esko Järvelä Epic Male Bandi energilised, eufoorilised ja publikut läbiraputavad lavaesinemised on saanud Soome ja Euroopa folkfestivalide fenomeniks.