Hartwin Dhoore Trio

reede 25.06.21
koplilava 

Hartwin Dhoore on Belgias üles kasvanud, kuid alates 2015. aastast Eestis elav  akordionist. Viimased 15 aastat on ta veetnud erinevatel rahvusvahelistel lavadel  mängides. Euroopa traditsioonilisest muusikast inspireerituna on Hartwin kujundanud  välja talle omase helikeele. Esinedes üle Euroopa, Kanada ja USA, on tema autorilooming  leidnud tee laia publikuni. 

Lisaks sooloartistina esinemisele armastab Hartwin väga ka sünergiat, mis tekib teiste  muusikutega ühes muusika loomisel ja esitamisel.  

Sofia-Liis Kose on kasvanud üles musikaalses perekonnas ja viiuldanud juba kuuendast  eluaastast alates, nii et võib julgelt väita, et muusika on tal veres. Alustanud lapsena  klassikalise muusika radadel, liikus ta teismeeas edasi hiphopi ja roki suunas ning pani  juured lõpuks trad- ja folkskeenesse maha. Just seal on tema praegune tõeline pelgupaik,  kus tema meisterlikke viiulioskusi veel eriti au sees hoitakse. Hetkel õpib Sofia-Liis Heino  Elleri Muusikakoolis pärimusmuusikat. Peale sulni viiuldamisande on talle antud ka imeline  lauluhääl, mis bändiga kokku kõlades lennutab lausa ulmelistesse kõrgustesse. 

Carlos Liiv on sündinud Saaremaal aga on hetkel paiknemas Tartus, kuid haridust  omandab hoopis Viljandis TÜVKA-s rütmimuusika erialal. Ehkki ta on uustulnuk trad- ja  rahvamuusikamaastikul, siis pole Carlos seda kindlasti, kui jutt läheb pop- ja  rokkmuusikale. Suurimaks inspiratsiooniks muusikaga alustamiseks on tema jaoks  Michael Jackson, kuid muusikast sai tema suur kirg, kui ta avastas ning hakkas õppima  selliste koosseisude loomigut nagu Red Hot Chili Peppers, TOTO ja Theo Katzman. Tema  mitmekülgsed tehnilised oskused kitarril ja loominguline lähenemine arranžeerimisele viib  muusika avastamata vetele. 

Koos Sofia- Liis Kose ja Carlosega saavad Hartwini heliteosed kokku värviliseks ja  melanhoolseks universumiks, mis peegeldab teda ümbritsevat maailma – Eesti läbi mujalt  siia tulnu silmade, mis on tõlgitud instrumentaalmuusika keelde.