OOPUS

LAUPÄEV, 29. JUUNI

SÖÖKLADISKO, VANA SÖÖKLA

ALGUS KELL 23.30

OOPUS liidab tänapäeva elektroonilise saundi ja rütmikäsitluse pärimusmuusika instrumentide ning tantsu- lugudega. See on audiovisuaalne folktroonika, kus psy-ambient-techno-trad žanrid kohtuvad kohaspetsiifilise valguse ning visuaalidega. OOPUS on Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid), Mari Meentalo (laul, eesti torupill, flööt, viled, parmupill, luuper) ja Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid).

OOPUSele iseloomulikku kõlapilti kirjeldavad hästi analüügsüntesaatorite soundid, korduvad meloodialiinid, tantsitavus ning traditsioonilised laulud, laulumängud ja pärimusmuusika.

Vanade tantsude ja moodsate klubide vaibi aitavad rõhutada sündisekventsid ning kohaspetsiifilised
valguslahendused. Vastavalt esinemispaigale on bändi esinemist ilmestamas LED-konstruktsioonid,
laserid ja visuaalid. Tihtipeale põimitakse esinemine ühtseks kosmoserändu kirjeldavate vahetekstidega, kus publikul on võimalus rakett OOPUS pardal seigelda tuntud ja tundmatutes Galaktika nurkades.

Žanriliselt saab bändi loomingu liigitada live folktroonika alla, võõrad pole ka määratlused folk on acid või seenepunk. Bändi liikmetele meeldib endast mõelda aga kui žanriülesest kollektiivist, kelle esitatav looming sõltub suuresti esinemiskoha spetsiifikast ja kohapealsest atmosfäärist. Lives nii heli kui valguslahendusi kokku põimides kasutavad nad ära võimalust läheneda igale etteastele individuaalselt. Põhiline rõhk on OOPUSe jaoks sellel, et lood oleksid tantsitavad ning pakuksid sealjuures nii visuaalset kui kuulamisnaudingut.

OOPUS liikmed:
Johannes Ahun – analoogsüntesaatorid
Mari Meentalo – flööt, eesti torupill, viled, parmupill, vokaal, looper
Aleksander Sprohgis – valgus ja visuaalid

https://www.instagram.com/oopusmusic/
https://www.facebook.com/oopusmusic/

Foto: Kerttu Kruusla