Räpina Jack

Räpina Jack on bänd, mis kannab uhkusega lipukirja “Legendaarselt suuri rokimune aastast 2020”.

Tänasel päeval teab iga heast kodumaisest muusikast vähegi hooliv inimene, kes on Räpina Jack ning millist muusikat ja mõttemaailma see bänd esindab. Kindel on see, et Maarjamaa muusikamaastik on tänu selle bändi olemasolule märkimisväärselt rikkam ja mitmekesisem.

Nagu on öelnud ansambli tulihingeliseimate fännide hulka kuuluv Pärt Põrkpall: “Kes om Jacki nännu ja kuulnu, tuu enamb mõru lambasitaga ei lepi!”. Ja tõsi see on, sest sedavõrd raju, hiphopi ja bluesiga vürtsitatud rock’n’rolli on keeruline endale lihtsalt nullist ette kujutada ning energiahulk, mille bänd laval vallandades publikumi hulka paiskab, pole džaulides tänapäevasele tippaparatuurile veel kahjuks mõõdetav. Seda kõike lihtsalt peab endale võimaldama kogeda!

Räpina Jackile puhuvad elu sisse kaks testosteroonivaegusega mitte-tegelevat kalevipoega:

  • Hain Hoppe ehk Hash on tuline kitarrikangelane, kelle vahedad rihvid, närvekõditavad soolod ja kaasahaarav, heas mõttes arrogantne esinemislaad suudavad kütta üles ka kõige tuimema hingega inimeselooma.
  • Kill Kaare alias KillBaba on vaimukas ja terase keelekasutusega sõnasepp, kelle suu läbi avaneb Räpina Jacki veidi urbaniseerunud kuid oma juurtelt ikka maalähedane maailmavaade. Lüürika, vahel räppiv, vahel meloodiline, ühel hetkel päevakajaliselt aktuaalne, siis müstiliselt muinasjutuline viitab Jacki kui areneva isiksuse eneseotsingutele.

Vat see, armsad sõbrad, ongi tänapäevane, modernne rock’n’roll!