RÜÜT

REEDE, 28. JUUNI 

KELL 19, KOPLILAVA

RÜÜTi muusika võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises Eesti pärimusmuusikale. Ansambli muusika toetub oma juurtega meie maa põlisele pärimusmuusikale, kuid liigutab oma latva tänapäevase maailma mitmekesisuses. Nii luuakse töötlused nii regilauludest kui ka vanadest pillilugudest. Samas ei puudu repertuaarist ka omalooming, milles peegelduvad mõjutused erinevate rahvaste muusikast ja stiilidest.

Ansambli loomingus kohtuvad näitleja, jazzmuusiku ja kahe lõõtspilli mängija maailmad. Neli isikupärast helikeelt sulavad uueks omanäoliseks tervikuks. Selle tulemusena pakub RÜÜT oma muusikaga head kuulamisainet ühtviisi nii pärimuse austajaile, tehnilistest viguritest huvitujaile kui ka õhulistel muusikamaastikel rändajaile.

Teine stuudioalbum “Kadakad”, mis ilmus 2017. aastal, võttis kokku ansambli RÜÜT viis tegevusaastat. Kvartett on selle aja jooksul üha rohkem kokku kasvanud ja aina olulisemaks on saanud nende ühine suhtumine muusikasse ja loomisesse. RÜÜT toetub oma loomingus eesti pärimusmuusikale, kuid ei taha ennast piiritleda mõne konkreetse žanriga, vaid hoiab avatuna kõik uksed. Tänu sellele on iga ansambli lugu isemoodi karakteriga, viies kuulaja rändama erinevatele helimaastikele. Lisaks pärimusmuusika töötlustele pakub RÜÜT sellel albumil ka omaloomingut iga ansambliliikme sulest. Teise albumiga kandideerib RÜÜT ka kolmele Etnokulbi auhinnale – parim lugu (“Ilus ole”), parim album (“Kadakad”) ja parim artist.

Maili Metssalu – viiul, vokaal

Maarja Soomre – meloodika, vokaal

Juhan Uppin – eesti lõõtspill, kannel, vokaal

Toomas Oks – eesti lõõtspill, vokaal

 

Foto: Madis Reimund